top of page

המדריך המלא להמרת כסף בדובאי

הכרת המטבע המקומי היא חובה בכל טיול ולכן בואו נעשה היכרות - נעים מאד, המטבע המקומי שלי דובאי נקרא דירהם איחוד האמירויות הערביות, או בקיצור AED. היחס של דירהם לשקל הוא 1 דירהם ל- 0.92 שקלים. דירהם אחד שווה 100 פילס. שטרות המטבע של דובאי זמינים בערכים הבאים:

 • חום: 5 דירהם

 • ירוק: 10 דירהם

 • כחול/ירוק: 20 דירהם

 • סגול: 50 דירהם

 • אדום: 100 דירהם

 • חום: 200 דירהם

 • כחול כהה: 500 דירהם

 • ירוק/כחול: 1000 דירהם


סוג המטבע של דובאי

טיפים להמרת כסף בדובאי

המרת כסף בדובאי היא מהירה, קלה וכנה. שוק החליפין הוא קפדני ומסדר בקפדנות את העסקאות, מה שאומר שהכסף שלכם בטוח. כמו כן, אם אתם מודאגים מכך שלא תמצאו את התעריף הנכון השקלים שלכם, אל תדאגו. דובאי היא מרכז מעבר עצום, וקשת רחבה של מטבעות מגיעה מכל רחבי העולם עם מחליפי כספים וסוחרים. השערים מסופקים בדלפקי החליפין ושער המטבע בדובאי משתנה בהתאם לשוק. מאז 1997, הדירהם של איחוד האמירויות הערביות מוצמד לדולר האמריקאי בשער של 1 דולר ל-3.6725 דירהם. הערך נשאר קבוע, כשהוא נתון לשינוי קטן מאוד.


לאן ללכת כדי לקבל את התעריף הטוב ביותר?

אם אתם צריכים להחליף רק סכום כסף קטן, המקום הטוב ביותר יהיה שדה התעופה. זה יכול בקלות לכסות טיפים, מוניות, מטרו ותחבורה ציבורית אחרת. בניגוד לערים אחרות בעולם, אינכם חייבים לבקר בבנק לצורך ההחלפה. אתם יכולים בקלות להחליף אותו בקניונים, שם תמצאו בנקים ודלפקי החלפת כספים.. עבור השערים הטובים ביותר, דוכני החלפת כסף היא בחירה טובה יותר מאשר בנקים.


הבנקים והתזמונים שלהם

דובאי מלאה באלפי כספומטים, הפרוסים בקניונים, תחנות מטרו, סופרמרקטים, רחובות, ולמעשה, כמעט בכל מקום. אלה מאפשרים לכם למשוך כסף בדובאי - מהחשבון האישי שלכם ישירות. ייתכן שתחויבו בעמלה קטנה, כעסקה. הבנקים פתוחים בימים שבת-חמישי בין השעות 8:00-13:00. אם לוח הזמנים של הבנק אינו תואם לתוכנית הנסיעות שלכם, תוכלו לבקר בדוכני המרת מטבעות ונקודות מכירה בקניונים. כפי שאתם יודעים, דובאי היא עיר שחיה בשעות הלילה המאוחרות, וחיי הלילה הם משהו שצריך להיות חלק ממנו. לכן האאוטלטים פתוחים עד שעות הערב המאוחרות.


כרטיסי אשראי: בחירה טובה יותר?

תשמחו לדעת שלמעשה אינכם צריכים לסחוב או להחליף כמות עצומה של כסף בדובאי עבור השהות, אם כי אנו ממליצים לכם לשמור סכום קטן ביד עבור טיפים, מוניות, חנויות מקומיות קטנות וכו. בגדול, כרטיסי אשראי כגון ויזה, מאסטרקארד ואמריקן אקספרס מתקבלים ברחבי העיר. אתם יכולים להזמין ולסעוד במלונות, במסעדות ואפילו בפארקים של דובאי עם כרטיסי האשראי שלכם, ההבדל בעמלות לא כזה משמעותי, חבל על הזמן בהמתנה עבור המרת כסף בדובאי.


ומה עם טיפים?

למרות שטיפים אינם נחשבים כחובה בדובאי, אנו מציעים שתמיד תשמרו שטר של 5 או 10 דירהם מוכן עבור נותני השירות. מתן טיפ מראה להם שהם עשו עבודה טובה, שאתם שמחים ולפעמים, זה פשוט עושה להם את היום. לא צריך כמובן גם להשתגע, אז כדאי להתעכב רגע על הנקודות הבאות:

 • רוב המוניות אינן מקבלות כרטיסי אשראי. אל תטרחו למצוא את כמות מטבעות הפילס הנדרשת ועגלו את המחיר ל-5 או 10 דירהם הקרובים ביותר. כמו כן, ברגע שתגיעו למלון, תבחינו בשירותי שירות או בצוות המלון שיעזרו לכם לשאת או להעביר את החפצים שלכם. לעתים קרובות הם מקבלים 5 עד 10 דירהם כתשר. הוסיפו כמה שטרות אם יש לכם יותר מ- 2 מזוודות.

 • ספא וטיפולי יופי: לצד דמי הטיפול נהוג לתת טיפ קטן, לא חובה. אתם יכולים לתת 10 דירהם עבור שירות קצר כמו מניקור. אם אתם שם בשביל שירות ארוך יותר, כדאי לחשב ולתת 10% טיפ.

 • מסעדות, ברים או בתי קפה: אם אתם מרוצים מהשירות,כדאי להשאיר 10% עד 15%.

 • בדובאי, אפשר לקבל כמעט כל דבר בכל שעה - ביום או בלילה. בא לכם על פחית סודה או חטיף ב-3 לפנות בוקר? פשוט התקשרו לחנות הנוחות הקרובה. כדי להראות את הערכתכם לשירות, פנקו בטיפ קטן.

1,169 צפיות

Kommentare


bottom of page