top of page

טיול טרקטורונים בדובאי

המדבריות האינסופיות של דובאי הן מגרש המשחקים המושלם לחובבי ספורט אתגרי. בשל האקלים החם, הרבה מפעילויות החוץ אפשריות רק בחודשי החורף הקרירים יותר. עם זאת, זה רק מוסיף להרפתקה של חקר נופי המדבר של דובאי ברגל, באופניים או אפילו על גמל! אוהבי הייחודיות והאקסטרים יהנו מגלישה בחול, רכיבה על הדיונות ואפילו שייט בכדור פורח. נסיעה בטרקטורונים היא עוד פעילות פופולרית בקרב המקומיים וגם בקרב התיירים. טרקטורונים, המכונים גם רכבי שטח (ATV), הם אופני ארבעה גלגלים המציעים חווית שטח אולטימטיבית במדבר. טיול טרקטורונים בדובאי הוא פעילות מלאה בהרפתקאות וריגושים, והכי טוב שאתם לא צריכים הכשרה רשמית או רישיון מיוחד כדי ליהנות מהרפתקה זו. אם בא לכם על טיול כזה, או על הגרסה העוד יותר מודרנית שלו - טיול רייזרים, הנה כל מה שאתם צריכים לדעת:


מהי רכיבה על טרקטורונים?

טרקטורון הוא רכב שטח בעל שלושה או ארבעה גלגלים עם צמיגי ניווט וצמיגים בלחץ נמוך. הטרקטורונים תוכננו במיוחד כדי להתאים לעיצובים בלתי נגישים. זה הופך אותם לשימושיים ביותר עבור פעילויות פנאי. הטרקטורונים הוצגו לראשונה בשנת 1893 על ידי הרויאל אנפילד. לרוב האופניים יש ארבעה מנועים עיקריים בקיבולת מירבית של 500 סמ"ק. הם מחולקים לשתי קטגוריות עיקריות; שימוש וספורט. לאופני הספורט שני גלגלים וגל הנעה המחובר לגלגל האחורי. לטרקטורון יש ארבעה גלגלים והוא יעיל יותר בניווט בשטחים. טרקטורוני הספורט קלים יותר יחסית אך לשניהם מהירות פעולה גבוהה יותר - בדרך כלל בין 130 ל-150 קמ"ש. הטרקטורונים הנפוצים ביותר מיוצרים בין היתר על ידי יצרני סוזוקי, הונדה וימאהה. טרקטורונים ידניים ואוטומטיים זמינים תמיד, ולכן הבחירה תלויה לחלוטין במפרט הרצוי שלכם. לטרקטורונים יש ביצועים מדהימים לחלוטין בהשוואה לאופנוע הדו-גלגלי הסטנדרטי. הם יציבים מספיק ומשיגים איזון טוב יותר ביעילות רבה יותר מכיוון שיש להם ארבעה גלגלים. יש להם גם קוטר ושטח פנים גדולים המבטיחים הגנה טובה יותר במהלך הרכיבה הם מצליחים לצלוח תעלות, מטפסים על הרים וסלעים, חולפים על פני שטחים בוציים ואפילו גולשים בחול המדבר בצורה מדהימה.


רוכב טרקטורון


טיול טרקטורונים בדובאי

כאמור, דובאי היא יעד אידיאלי לרכיבה על טרקטורונים ולפעילויות אקסטרים אחרות כמו גלישת דיונות וחול וגם ספארי גמלים. הדיונות המפורסמות בדובאי ידועות בתור ה"אדום הגדול"; יש להן צבע אדום טבעי מכיוון שתכולתם מכילה עודף תחמוצת ברזל. הדיונה האדירה בגובה 300 רגל משמשת הן לספורט אתגרי והן לספורט מוטורי, כולל אתגר המדבר של איחוד האמירויות. אפשר לארגן השכרת רייזר בדובאי בנוסף להשכרת טרקטורון רגיל ממדריכי טיולים מורשים וספקי ציוד. ברגע שתספקו את הרישיונות הנכונים, תוכלו להתחיל בנהיגה ותתחילו לצבור חוויות מרגשות ומלאות אדרנלין עם החברים שלכם. כמו כן, תוכלו לקבל מסלול של יומיים ולחקור את הפעילויות המדבריות ההרפתקניות ואת הארוחות המפוארות מתחת לאוהלי המדבר. בין רכיבה לרכיבה תוכלו ליהנות גם מקצת בידור בסגנון ערבי, כדוגמת מופע ריקודי בטן. מה שעוד נהדר ברכיבה על טרקטורונים בדובאי הוא שאתם לא באמת מתרחקים מהציוויליזציה; העיר נגישה בקלות.


3 טרקטורונים בחולות דובאי


מה תצטרכו לקראת טיול טרקטורונים בדובאי?

רכיבה על טרקטורונים היא מרגשת וגם מורטת עצבים, למתחילים ולמומחים כאחד. עליכם להיות זהירים ועדינים במיוחד במהלך התרגיל כדי להימנע מפגיעה. עם זאת, אל תפחדו. לפני שתתחילו את הרכיבה, עברו על אמצעי הזהירות השונים שעליכם להקפיד עליהם לאורך כל הדרך.


  • כדי להשתתף בטיול טרקטורונים או טיול רייזרים בדובאי, עליכם להיות בני 15 ומעלה.

  • ודאו שאתם לובשים את הלבוש והציוד שלכם כמו משקפי מגן, רפידות התרסקות וקסדות. זה לא נעים ליפול או להתמלא בחול על כל הפנים שלכם.

  • בצעו בדיקה של הטרקטורון שבו אתם מתכוונים להשתמש בצורה מושלמת. אתם יכולים לבקש לאשר את מפלס הדלק ולערוך בדיקה כדי לוודא שכל החלקים, כולל הבלמים, פועלים היטב. גם מערכת ההולכה צריכה להיות תקנית.

  • לא כדאי להשוות רכיבה על טרקטורונים במדבר לרכיבה רגילה על אופנוע בכבישים. הסיבה לכך היא שהצמיגים אינם אוחזים בקרקע באותו אופן. כפי שהוזכר קודם לכן, רכיבה על טרקטורונים מתרחשת בעיקר על משטחי שטח. זה אומר שמעורבת מתיחה. לכן הטרקטורון צריך לעלות לצדדים במקום התנועה הפשוטה הרגילה. המתחילים, לפיכך, צריכים ללמוד את התהליך לאט עד שהם מתרגלים.

  • אל תשוו את מהירות הנהיגה שלכם לזו של שאר המשתתפים בקבוצה.

  • ודאו שאתם עומדים בחוקי הרישוי על ידי קבלת היתר המדינה. אי ביצוע פעולה זו עלול להכניס אתכם לבעיות משפטיות חמורות.

  • שמרו תמיד על מרחק של 20 מטר ביניכם לבין שאר הרוכבים. החול הוא די בוגדני, ואתם יכולים לאבד שליטה במהירות. סעו בטוח, ותחוו את סיור הרכיבה הטוב ביותר בדובאי.

  • עם הדברים האלה בחשבון, שום דבר לא אמור למנוע ממכם לקבל את רגעי האדרנלין של רכיבה על טרקטורונים במדבר. תכננו בהתאם, קבעו טיול לעיר המדהימה וצאו להרפתקה חד פעמית!

46 צפיות

Comments


bottom of page