top of page

כללי התנהגות בדובאי והאמירויות

עודכן: 13 בדצמ׳ 2020

ישראל היא אמנם מדינה קטנה יחסית, אך אנו בתור תיירים ישראלים ידועים ומוכרים בכל העולם. מצד אחד אנו מטיילים מספר פעמים בשנה ומהווים מקור הכנסה חשוב עבור המדינות שפותחות עבורנו את גבולן. מצד שני, הטמפרמנט והישירות הישראלית לעיתים עשויים להתפרש לא נכון במדינות המארחות אותנו ומתיירים מבוקשים אנו עשויים למצוא את עצמנו בעין לא נעימה מול האוכלוסיה המקומית מהסיבות שרובנו (אם לא כולנו) לא היינו רוצים להימצא, בטח לא במדינה זרה. אז נכון, אנחנו אולי נדע לזרוק מילים בערבית כמו שוקראן, אבל חשוב לנו לזכור כי שוני ופער התרבויות עשוי להיות גדול ומה שמתגלגל לנו על השפתיים עשוי להיות פוגעני כלפי אחרים. אז הכנו עבורכם מספר כללים להתנהגות בדובאי ובאמירויות, כדי שהחופשה שלנו תתקיים על מי מנוחות ואינספור חיוכים ושיתוף פעולה פורה עם המקומיים.


חודש הרמדאן בדובאי

חופשה בדובאי ובאמירויות בכלל במהלך חודש הרמדאן הקדוש למוסלמים היא אפשרית בהחלט, אך חשוב לזכור ולכבד את האוכלוסיה המקומית ומנהגי הצום שלהם. במרבית המקרים המשמעות היא שלא תינתן האפשרות לאכול, לשתות או לעשן בפומבי בין זריחה לשקיעה. לרוב הלילות במהלך חודש הרמדאן הינם בעלי אופי שמח של חג ולכן יש כאלו שיעדיפו לנסוע במועדים הללו כאשר התיירות בדובאי פחותה.


קוד לבוש בדובאי

הגעתם לרגע של אריזת המזוודה לדובאי? חשוב לזכור כי בכל זאת מדובר במדינה בעלת אופי דתי וחשוב לשמור על אופי לבוש שמרני יחסית ולא חושפני וצעקני. כמו כן פרטי לבוש המכילים סלוגנים, תמונות או איורים בעלי אופי פוגעני מוגדרים כעבירה על החוק בדובאי ובחלק ממדינות האמירויות.


לבוש נשים - כל עוד הוא לא קצר מידי, צמוד מידי, פרובוקטיבי או שקוף, לבוש מהכתפיים ועד הברכיים יספיק.

לבוש גברים - מכנסיים קצרים המגלים את התחתונים אסורים במידה ואתם לא עוסקים בספורט ואין להסתובב ללא חולצה. אם אתם עוסקים בספורט לא אמורה להיות בעיה ללבוש קצר אך חובת לבוש מלא חלה גם עליכם ואין להסתובב ללא חולצה.

לבוש בחוף הים של דובאי - ניתן ללבוש ביקיני או בגד ים שלם כל עוד הוא לא שקוף או פרובוקטיבי. חוטיני או טופלס הינם אסורים בחופים. חשוב לזכור כי קוד הלבוש הזה תקף לחופים בלבד. את דרככם לחוף תצטרכו לעשות בלבוש הולם ואין להסתובב בלובי של המלון בבגד ים או ביקיני. גברים יכולים לשהות בחוף ללא חולצה.


חשוב להבין כי אין לרשויות כל אינטרס לחלק אזהרות, קנסות או להיגרר להליך משפטי אך בשביל הנוחות שלנו כמבקרים ההמלצה היא להתלבש בצניעות ע"מ להימנע מתשומת לב לא רצויה ולכבד את התרבות המקומית.


צריכת האלכוהול בדובאי

אלכוהול הוא חוקי בדובאי; עם זאת, שתייה בפומבי וכמובן נהיגה תחת השפעת אלכוהול אסורים. כמו כן, רכישת משקאות אלכוהולים מתאפשרת רק במקומות בעלי היתר ומעסק שיש לו רישיון למכירת אלכוהול. שיכרות בציבור אף היא אסורה ומהווה עבירה על החוק שעשויה לגרום להתערבות של רשויות החוק.


נהיגה תחת השפעת אלכוהול

אחד החוקים המחמירים בדובאי הינו נהיגה תחת השפעת אלכוהול ויכול להוביל לעונש מאסר בפועל.


גילויי חיבה בפומבי

גילויי חיבה פומביים אסורים בכל מדינות איחוד האמירויות הערביות. ישנם מספר מקרים בהם מבקרים נעצרו ואף נגזר עליהם עונש מאסר בפועל בגין הצגת גילויי חיבה בציבור. ע"מ להימנע מבעיות עם רשויות החוק במדינה, הימנעו מלהחזיק ידיים, התגפפויות ונשיקות עם בני או בנות הזוג בזמן שאתם מתהלכים בציבור. לרוב תיהיה גמישות עם זוגות נשואים המחזיקים ידיים אך לא מעבר לכך ותיתכן מתן אזהרה.

ע"פ החוק במדינה קיים איסור קיום יחסי מין בין בני זוג שאינם נשואים וזה גם המקום לציין שחוקי המדינה אוסרים גם על קיום יחסי מין בין זוגות מאותו המין ופעולה כזו עלולה לגרור עונש מאסר ארוך.


איסור על ניגון מוסיקה רועשת בפומבי

על אף שאנו רגילים להתנהלות אחרת, ניגון מוסיקה וריקודים בשטחים ציבוריים הינם אסורים לחלוטין וזה לא מקובל בדובאי.


שימוש בשפה לא נאותה ותנועות מגונות

בתור מבקרים באמירויות, חשוב לדעת ששימוש בקללות ובשפה לא נאותה זהו מעשה לא מקובל. דובאי היא מדינה איסלאמית בה החוקים רגישים מאוד באופיים וקיים איסור חמור על שימוש בשפה לא נאותה ותנועות מגונות בציבור. לא מעט מקרים בעבר שכללו הרגלי שפה מתרבות אחת הצטיירו כפוגעניים וגרמו לאי נעימויות בתרבות אחרת. היו נעימים כלפי הסובבים אתכם גם אם אתם דוברי השפה מלידה. השוני בתרבויות עשוי להיות מורגש ולגרום לעיתים לאי הבנה.


צילום

צילום תמונות של תושבים מקומיים ובמיוחד נשים ללא רשותם, נחשב לא חוקי ואף יכול להוביל למעצר וקנסות. ודאו כי תקבלו הסכמה ראויה אם תמצאו עצמכם מצלמים נשים וילדים. למרות מגבלות מסוימות, תוכלו לצלם מקומות כמו המסגד הגדול, מבנים אייקוניים, גנים ואת המדבר העצום. כמו כן, צילום של מבנים ממשלתיים, ארמון הנשיאות, המטרו בדובאי ושדה התעופה עלול גם להוביל למעצר.


מפגש עם רשויות החוק

ניגש אליכם שוטר או נציג מהממשל, תענו בצורה מכובדת ומכבדת, ואל תסרבו להזדהות, ספקו את כל הפרטים ואל תתווכחו אם קיבלתם קנס. בנוסף, אין לצלם שוטרים או אנשי ממשל. העונשים על מפרי החוק יכולים להיות כבדים שיכולים להגיע גם למעצר או גירוש מהמדינה.


שימוש בסמים

כנראה האיסור החמור ביותר באיחוד האמירויות. אין פשרות בנושא והעונשים כבדים מאוד, ראוי לציין שגם מי שנתפס עם חומרים אסורים בדמו ושאינו צרך בפועל סמים במדינה, נחשב למפר חוק ועשוי להיענש.

שימוש בתרופות

בהמשך לאיסור החמור על שימוש בסמים, אסור להעביר למדינה תרופות נרקוטיות גם אם יש לכם מרשם מרופא בארץ, דבר זה עלול להיחשב לניסיון הברחת סמים למדינה.

אם בכל זאת נתקלתם בבעיה כלשהי - צרו קשר עם שגרירות ישראל באמירויות והכמויות המותרות באתר משרד הבריאות של איחוד האמירויות:


אם בכל זאת נתקלתם בבעיה כלשהי עם רשויות החוק, צרו קשר עם הקונסוליה הישראלית135 צפיות

Kommentarer


bottom of page