top of page

מה אתם חייבים לדעת לפני הנסיעה שלכם לאמירויות?

עודכן: 23 בנוב׳ 2020

טסים לאמירויות או שוקלים לטוס? אנחנו בלייב דובאי בדקנו, חקרנו, חפרנו, סיכמנו וכתבנו עבורכם את עיקר הדברים שחשוב לדעת לפני שמחתימים את הדרכון.


עונה מומלצת בדובאי

בדובאי ניתן להנות מ-2 עונות. עונת החורף בדובאי מאוקטובר ועד אפריל מתאימה יותר לתיירות, חופים ומזג אויר נוח יחסית. הגשם הוא זניח, לא מהווה גורם משמעותי והטמפרטורות נוחות.

אוקטובר עד אפריל היא התקופה המועדפת לביקור בדובאי


רמדאן בדובאי ובאמירויות

חודש הרמדאן בדובאי ובאמירויות הוא הקדוש למוסלמים אך חופשה בזמן זה היא אפשרית בהחלט ויש שיגידו שהיא אף מומלצת עקב הערבים המהנים והצבעוניים בעיר והתיירות הפחותה. חשוב לזכור כי בתקופה הזו לא ניתן לאכול בפומבי במהלך היום (עד שקיעה) וכמו כן גם לעשן לשתות וחשוב לזכור ולכבד את האוכלוסיה המקומית ומנהגי הצום שלהם.


סופ"ש בדובאי והאמירויות

בילויי הערב בדובאי מתאפשרים במהלך כל השבוע אך הימים "החזקים" לבילוי הם בחמישי ושישי. לצורך ההקבלה יום שישי הוא כמו יום שבת אצלנו אם כי הרבה עסקים נשארים פתוחים כל היום וחלקם סוגרים למספר שעות אחה"צ לצורכי תפילה. שירותי המטרו ייתאפשרו בימי שישי החל מהשעה 10 בבוקר.

ביום שבת בדובאי והאמירויות הוא לרוב חצי יום אך לא מעט עסקים יוותרו פתוחים במהלך כל היום, בטח בתקופת תיירות בהם הקניונים יישארו פתוחים גם עד השעה 12 בלילה.


ביטחון בדובאי ובאמירויות

איחוד האמירויות מוגדר כמדינה השנייה הבטוחה בעולם והביטחון בדובאי בהשוואה לערים גדולות אחרות ברחבי העולם, הוא גבוה עם פשיעת רחוב אפסית.


חיי לילה בדובאי

בעקבות האכיפה וחוקי רישוי למכירת אלכוהול בדובאי, רוב המועדונים והברים הכי שווים יימצאו בבתי המלון בעיר. מאחר ואין סובלנות כלפי נהיגה בשכרות מומלץ לתפוס מונית בדרככם חזרה.

טיפ מהמומחים של לייב: ימי שלישי הם לרוב ימי אלכוהול חופשי עבור הנשים שביניכן :)


לבוש בחוף הים של דובאי

כל עוד הוא לא פרובוקטיבי, שקוף, חוטיני או טופלס, בחופי הים של דובאי תוכלו ללבוש כל בגד ים והגברים יכולים להסתובב ללא חולצה. על אף האמור, דרככם לחוף הים צריכה להיות בלבוש רגיל ואין להסתובב כך ברחוב ובלובי של המלון.


מוניות

מוניות בדובאי הן זולות ויעילות (דלק בחלקו מסובסד על ידי המדינה). נסיעה במונית ברחבי העיר וגם מחוצה לה היא כדאית ונוחה. על מנת לא לשבור שיניים מול נהגי המוניות בדובאי, הכינו מראש נקודת ציון ידועה הסמוכה לאיזור אליו אתם מעוניינים להגיע כמו קניון, מוזיאון או פארק. נהוג להשאיר טיפ עד לגובה של 10% מעלות הנסיעה.


זולות ויעילות - מוניות בדובאי


הגדול בעולם

לפעמים נראה שהמוטו של דובאי הוא "גדול יותר = טוב יותר". בדובאי תוכלו למצוא את הבורג' חליפה הבניין הכי גבוה בעולם (עד שהם כנראה יישברו את השיא של עצמם), מגלשת המים הגבוהה ביותר בגובה 33 מטר בפארק המים הואדי הפראי, סוויטת המלונות הגדולה ביותר ב- H דובאי, בר מרפסת הגג הגבוה ביותר בגובה 40 קומות מעל דרך שייח זייד העמוסה, ההמבורגר הגדול ביותר ונכון לכתיבת שורות אלה הממשלה עובדת עם חברות היי-טק לפיתוח מכוניות בנהיגה עצמית, מוניות טיס ומדפסות תלת-מימד של איברים להשתלות.. הכי דובאי אחי.


דובאי לא יקרה כמו שזה נראה

דובאי ידועה בהיותה העיר המפוארת בעולם וישנה תפיסה נפוצה ומוטעית שדובאי יקרה מאוד לביקור. למרות התפיסה הרווחת, חשוב לדעת שתוכלו ליהנות בדובאי בתקציב שפוי, למרות המכוניות היוקרתיות המסתובבות בעיר ומלונות השבעה כוכבים בהם ניתן להתארח. דובאי מורכבת מ- 85% גולים העובדים בענפים דומים לביתם, כך שאפשר לבקר בדובאי כמעט בכל תקציב.


מפגש עם רשויות החוק

כבדו ותכובדו. במידה ופנה אליכם שוטר או נציג מהממשל היו אדיבים ורהוטים. ויכוחים מיותרים וחוסר הזדהות עשוי להוביל למעצר והליכים לא נעימים.. אל תשכחו כי בסה"כ זוהי חופשתכם וחבל על החוויה השלילית. במידה וקיבלתם קנס אל תתווכחו וספקו את כל הפרטים המבקשים מכם ואל תצלמו את המקרה הנציג מולו אתם עומדים, מדובר בהפרה בוטה של הכללים ותוכלו למצוא את עצמכם בעיכובים והליכים מול רשויות החוק.


מטבע מקומי

המטבע המקומי הוא דירהם (AED), הוא שווה בערכו בערך לשקל הישראלי.

1 דירהם = 100 פילס.

שטרות: 5, 10, 20, 50, 100, 200, 500, 1000 דירהם.

מטבעות: 1 דירהם / 10, 25, 50 פילס.


שירותי בריאות בדובאי

שירותי הבריאות בדובאי הם יעילים, נוחים אך לא זולים לתיירים. על אף שרשות הבריאות של דובאי שולטת במערכת הבריאות כולה (ציבורית ופרטית) מומלץ לדאוג לביטוח רפואי טרם עזיבתכם את הארץ ע"מ להמנע מהעלויות הגבוהות, לא עלינו!


שפה

השפה הרשמית בדובאי היא ערבית, אך השימוש בשפה האנגלית נפוץ מאוד במדינה.

השילוט הרשמי במדינה הוא בערבית ובאנגלית.


מספרי חירום בדובאי

שימרו לפני נסיעתכם לדובאי:

מחלקת אבטחת תיירים (משטרה) - 901

משטרה - 999

מכבי אש - 997

אמבולנס – 998


אבטחת תיירים – משטרת דובאי

מחלקה מיוחדת השייכת למשטרת דובאי ומשרדיה הראשיים ממוקמים במפקדת משטרת דובאי. המשימות העיקריות של מחלקה זו הן לטפל בבעיות הקשורות לתיירים אך אין להתייחס אליה כמוקד שימור לקוחות 🤣

ניתן ליצור קשר באמצעות מספר חינם: 901כרטיסי אשראי בדובאי

מאסטרקארד, ויזה, אמריקן אקספרס ודיינרס מתקבלים באופן נרחב בדובאי, אם כי עסקים קטנים עשויים להעדיף תשלומים במזומן. רצוי ואף מומלץ לשאת עליכם כסף מזומן למקרה ותצטרכו.


מורשת ותרבות

על אף שהאמירויות עוברת תהליך של מודרניזציה הצומחת במהירות ומסמלת עתיד וחדשנות, תוכלו למצוא בה גם מוזיאונים ואתרי מורשת, תרבות, היסטוריה וארכיאולוגיה רבים.

מסגד שייח' זאיד - באמירויות אתרי מורשת רבים


שגרירות ישראל

פרטים אודות שגרירויות ישראל בעולם תוכלו למצוא בקישור הבא


עומסי תנועה בדובאי

בדקו את עומסי התנועה מבעוד מועד כדי להמנע מפקקים בעיר שעלולים להיות ארוכים ומייגעים. השתדלו להמנע מהכבישים הראשיים כמו כביש שייח זייד (Sheikh Zayed Road), אל וואסל (Al Wasl Road) וכביש האמירויות (Emirates Road) בשעות הבוקר (עד 10:00) ואחה"צ (עד 19:00). אם אתם מתכננים לבקר בעיר העתיקה מומלץ לתכנן את הנסיעה לבוקר ולחזור בערב כאשר התנועה היא בצד ההפוך.92 צפיות

Comments


bottom of page